کارشناس رنگ خودرو

  کارشناس خودرو و رنگ به کسی اتلاق می شود که با استفاده از ابزارهای دقیق تشخیص رنگ شدگی اتومبیل و همچنین دانش کافی و تجربه ، به کارشناسی بدنه خودرو می پردازد. کارشناس حرفه ای خودرو باید توانایی تشخیص نقاط آسیب دیده، شامل شاسی، اتاق تعویضی، قطعه تعویضی، آبرنگ، کیلر پاشی، بتونه، اتاق دوتکه، اصالت خودرو ، فنی اتومبیل و قیمت گذاری خودرو را داشته باشد. کارشناسان خودرو شغلی حساس و دقیق دارند که در صورت خطا می تواند ضرر زیادی به خریدار وارد نماید. به همین منظور، کارشناسی بدنه خودرو باید زیر نظر کارشناسان زبده و با تجربه آموزش داده شود.

  کارشناسی خودرو دست دوم به خریدار کمک می کند تا خودروی موردنظر خود را قبل از خرید، بصورت تخصصی توسط کارشناس خودرو مجرب با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های دیجیتال کاملا بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شود و مهم تر از همه از قیمت واقعی خودرو اطلاع پیدا کند. بسیاری از خودروهای موجود در بازار که در آگهی ها مشاهده می‌کنید دارای ایرادات اساسی هستند که اصولا فروشنده ها از اعلام وضعیت واقعی خودرو خودداری میکنند ، هرکدام از این ایرادات تاثیر مستقیم در قیمت خودرو دارد. بعد از بازدید و بررسی کامل خودرو به کمک کارشناس خرید خودرو دست دوم اقدام به اعلام ضعیت کامل خودرو و قیمت واقعی آن به خریدار کنید . قیمت گذاری بر اساس معاملات واقعی صورت گرفته در بازار می‌باشد.

  مهم ترین شاخصه قیمت گذاری خودرو میزان رنگ شدگی و یا رنگ نداشتن خودرو است.برای همه در مواقع خرید خودرو این اتفاق افتاده است که برای صحت بدنه رنگ خوردو دچار مشکل می شوند.عموما یکی از سخت ترین کار ها برای خریداران خودرو تشخیص رنگ خودرو می باشد چرا که به مهارت زیادی نیاز است.معمولا از قدیم باب بوده است که مردم در هنگام خرید خودرو با کلی خواهش و تمنا از فروشنده،ماشین مورد نظر را به نزد صافکار آشنا خود می بردند تا کارشناسی رنگ را انجام دهد.ولی امروزه با پیشرفت دستگاه ها و نوع نقاشی بدنه گاها تشخیص رنگ برای صافکاران معمولی سخت می باشد.وممکن است خریدار بعد ها ضررهایی را متحمل شود.

  هرگزبدون حضورکارشناس خودرومعامله نکنید ، از هر سه بازدید کارشناسی خودرو  دو مورد از خودروها دارای رنگ شدگی و یا مغایرت کارکرد در کیلومتر میباشند. کارشناسی خودرو فقط با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته مقدور می‌باشد و بازدیدهای کارشناسی خودرو به صورت سنتی، شامل خطاهای بسیاری است.  به دلیل تغییرات و بازسازی حرفه ای خودروهای تصادفی و معیوب توسط افراد سودجو، اکثر دست اندرکاران و فروشندگان خودرو و نمایشگاه داران قبل از خرید خودرو،از مشاوره و نظر کارشناسی خودرو بهره می‌گیرند. بسیاری از خودروهای وارداتی کم آپشن با تقلب و نصب آپشنهای غیراورجینال به عنوان خودرو فول آپشن به فروش می‌رسند.

  بی شک مهمترین مزیت یک اتومبیل دست دوم که بسیاری از افراد و خصوصا مصرف کننده را به طرف خود جلب می نماید قیمت پایین تر آن نسبت به نوع صفر آن می باشد و هرچه مدل خودرو پایین تر باشد قاعدتا قیمت آن نیز پایین تر می باشددر مقابل ممکن است از نظر بدنه و شاسی ها دارای معایبی باشد که عکس آن نیز صادق است . پس در صورتیکه بتوان یک خودروی دست دوم سالم با مدل پایین و قیمت مناسب تهیه کنیدمیتوان گفت خریدی خوب داشته و با خیالی آسوده رانندگی خواهید کرد لذا در ابتدا لازم است با مزایا و معایب خرید خودروی دست دوم آشنا شوید. اولین و بزرگترین و شاید تنها  عیب یک خودروی کارکرده آن است که نمی دانید در گذشته صاحب و یا صاحبان قبلی چه بلایی بر سرش آورده اند! همین دلیل کافی است تا بسیاری از مردم هزینه بیشتری بپردازند و عطای خودروی دست دوم را به لقای آن ببخشند. اما در مقابل عده ای نیز با مشورت کارشناسان رنگ خودرو و با پرداخت هزینه ای اندک خودرو دست دوم را از نظر رنگ شدگی، سلامت شاسی ها, تعویض قطعات و سلامت ستون‌ها و بدنه چک کرده و زیر زره بین این کارشناسان می گذرانند و خودرو سالم را که مشابه نمونه صفر آن می باشد و به صورت صحیح چند هزار کیلومتر استفاده شده است را می خرند. خودروهایی که رنگ شدگی آنها شامل در‌ها یا گلگیر باشد راحت‌تر فروش می‌روند.

  کاپوت جلو و عقب و  سقف نقاط حساسی هستند و خریدار ریسک نمی کند چون در تصادفات از جلو یا عقب شاسی خودرو آسیب دیده و به تبع جلو بندی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد از این رو ممکن است که مشکل لاستیک سایی ایجاد شده باشد که ممکنه به هیچ‌وجه قابل حل نباشد و اگر سقف رنگ شدگی داشته باشد ممکن است خودرو چپ شده باشد که در این‌ صورت هندلینگ خودرو پایین آمده و سرپیچ‌های خودرو دیگر درست کار نمی کند.

  تشخیص رنگ شدگی بدون دستگاه

  از آنجایی که رنگ شدگی هر قسمت از بدنه، در قیمت نهایی خودرو تاثیر فرآوانی دارد پس این نکته اهمیت دارد که خودمان تکنیک هایی را در مورد رنگ شدگی قطعات بدنه حتی با ضریب خطا و ریسک‌ها موجود بدانیم، البته و صد البته فقط در صورتی که به کارشناسی خبره در زمینه تشخیص رنگ شدگی دسترسی نداشته باشیم از موارد زیر باید بهره ببریم و در صورت حضور کارشناس حودرو و رنگ باید این کار را به او بسپاریم:

  • تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی انعکاس نور: به انعکاس نور در زوایای مختلف دقت کنید هر گونه پستی بلندی و مواج بودن بدنه نشانه خوبی نیست و به احتمال قوی آن نقطه رنگ شدگی دارد.
  • تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی بافت رنگ خودرو: خط و خطوط ایجاد شده روی بدنه بر اثر سمباده کاری قبل از فرآیند رنگ آمیزی است.به این نکته دقت کنید که اگر چنین نشانه ای را مشاهده کردید مطمئن باشید خودرو در آن قسمت رنگ آمیزی داشته است.
  • تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی تفاوت رنگ اجزا بدنه باهم: بدور خودرو بچرخید، به قطعه ای از بدنه که شک دارید از زوایای مختلف نگاه بکنید اگر کمرنگی و پررنگی وجود داشت خودرو صد درصد رنگ شدگی دارد.
  • تشخیص رنگ شدگی خودرو از روی پاشیدگی رنگ روی نقاط مختلف: بعضی وقتها میتوانید از اشتباه دیگران به نفع خود استفاده کنید. معمولا در هنگام رنگ آمیزی این اتفاق رایج است که مقداری از رنگ روی نقاط مختلف بدنه به اشتباه و بخاطر کم دقتی نقاش پاشیده شود و اگر چنین نشانه ای وجود داشته باشد مخصوصا در لبه های بدنه مطمئن باشید آن قسمت از بدنه رنگ شدگی دارد.

  پذیرش آگهی

  09109908326

  سفارش طراحی سایت و سئو به صورت تخصصی 09109908326

  روز ها از ساعت
  08:00 - 18:00
  شبها از ساعت
  18:00 - 22:00
  هر گونه کپی برداری از محتوای سایت آزاد و هیچ محدویتی وجود ندارد.